SEN BIR CV’DEN DAHA FAZLASIN! BÖLÜM-1

“Sen bir Cv den daha fazlasın ! . İş görüşmelerinde en önemli mülakat soruları  doğru ve yanlış cevaplarıyla birlikte sizlere yardımcı olacaktır.

1-NİÇİN PAZARLAMA  ALANINDA ÇALIŞMAK İSTİYORSUNUZ ?

Yanlış Cevap:

“Alışveriş yapmayı çok severim,çocukken bile saatlerce katalog incelerdim .”

Doğru Cevap:

“Alışveriş yapmayı her zaman sevdim ama bir mağazada çalıştığımdan beri ilgimi çeken asıl kısım pazarlama kısmı oldu. Çalıştığım yerde ürettiğimiz kıyafetler çok kaliteliydi ama düzenli bir satışımız yoktu. Bu yüzden bir işletmeciyle pazarlama stratejileri üzerinde çalıştım ve satışlarımız yılda % 25 arttı. Bu endüstri dalında başarılı olmak çok harika bir histi ve kendimi ürünlerin tanıtımı ve pazarlamasına adadım”.

2-BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDİN

Yanlış Cevap:

“Michagen Üniversitesi Biyoloji Bölümünden geçen yıl mezun odum ama biyolojinin benim ilgi alanım olmadığının farkına vardım. Böylece başka bir alanda ilk işimi buldum ve satış departmanında işe başladım. Daha sonra bir hukuk firmasının mali işleriyle ilgilendim. Son olarak ta birkaç aylık tatil arasında sonra tekrar pazarlama dalında çalışmak istedim ve işte daha rekabete açık bir pozisyon için buradayım .”

Kendiniz hakkında kronolojik sıra vermektense , güçlü yanlarınız üzerinde durun ve başvurduğunuz pozisyona uygun olarak örneklerle, bu alandaki başarılarınızı kanıtlayın.

Doğru Cevap:

Çok güçlü iletişim kuran birisiyimdir. Satış departmanında iki yıl çalışmak kendime olan güvenimi arttırdı ve müşterilerin güvenini kazanmanın önemini kavrattı. Ayrıca bu işte gerçekten başarılı olabileceğimi anladım. Son işimde firma için müşterilerin devamlılığını sağlama ve yeni müşteriler bulabilmek adına bir mektup stratejisi belirledim. Bunun sonucunda firmanın karı 2 yılda % 10 artış gösterdi. Ek olarak, firmaların daha iyi pazarlama olanakları bulmak adına internet ortamından nasıl yararlanabileceğine dair yeni fikirler üzerinde çalışıyorum ve bu fikirleri seve seve sizin içinde hayata geçirebilirim.

Tags:
,