Sen bir CV den daha fazlasın

1-HANGİ ŞARTLARDA İŞ YAŞANTINIZDAN MUTLULUK DUYARSINIZ ?

YANLIŞ CEVAP

İşimi yaptığım zamanlarda övgüler, bana methiyeler düzülmesi beni mutlu eder.

Ucu açık cevaplar vermektense kendinizin iyi olduğunu bildiğiniz, zevk aldığınız veya işinizle ilgili konulardan bahsedin. Bu soru işi ne kadar istediğinizi göstermek için uygun bir fırsat olabilir.

DOĞRU CEVAP 
Müşterilerle bire bir iletişim kurduğumda , onlara verebilecek en iyi hizmeti verdiğime kanaat getirdiğimde çok mutlu oluyorum. Bu belki de çalışma hayatımın en zevk aldığım vakitleridir. Daha iyi bir konumda müşterilere daha iyi bir iletişim ve hizmet verebileceğime kanaat getirdiğim için sizinle çalışmak istiyorum.


2-İŞİNİZLE İLGİLİ EN HOŞLANMADIĞINIZ NOKTALAR NELERDİR ?

YANLIŞ CEVAP

Devamlılığı olmayan, başarısızlık getirebilecek işler benim hoşlanmadığım ve vakit harcamak istemedim türden işlerdir.

Eski firmanızın siyasi, kültürel yönlerinden bahsetmekten kaçının.Bu tür yorumlar sizi negatif bir yola sokacaktır ve kişiler gelecekte aynı yorumları kendileri içinde yapabileceğinizi düşünürler.

DOĞRU CEVAP 

Eski işimle ilgili nefret denilecek noktada bir durum söz konusu olmasa da , işimin bazı hoşlanmadığım yönleri mevcuttu. Eski işimde haftada 4 gün seyahat etmem gerekiyordu. Yorucu olabiliyordu. Bu sebepten aileme ve kendime pek fazla vakit ayıramıyordum.  Aynı şartlarda olacak ise daha az seyahat programını tercih ederim.

Tags: