REKABETTE MOTiVASYONU KORUMANIN YOLLARI

Acımasız Rekabete Dayalı İş Kollarında Motivasyonu Korumanın Yolları

 

Satış, dünyadaki en acımasız rekabete dayalı meslek olabilir. Her yıl tükenmekte olan tüm duygusal, yüksek riskli/bol ödüllü senaryolar ve iş bitirme kapasitenizi çok fazla kullanmanız nedeniyle karşılaştığınız hayal kırıklıklarıyla nasıl başa çıkarsınız? Üzerinizdeki baskı ile nasıl baş edebilirsiniz? Moralinizin bozulmasını nasıl önleyebilirsiniz ve motivasyonunuzu ne şekilde koruyabilirsiniz?

 

Aşağıdaki 10 ipucu, mesleğinizi canlı tutmanıza ve tamamlanan işleri sürdürülebilir kılmanıza yardımcı olacaktır:

 

  1. Satış işinin asil bir meslek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Satış faaliyeti olmadan ticaret çarkı durma noktasına gelecektir. İşiniz, başka meslekler ortaya çıkaracak ve aileleri geçindirecektir.
  2. Satış kariyerinde kaçınılmaz olan reddedilme durumları ile başa çıkmak için zaferlerinize konsantre olun. Her zaferinizi kendi tarzınızla kutlayın.
  3. Eğlenin. İşlerinden keyif almanın yolunu bulamamış kişiler acımasız rekabete dayalı endüstride uzun süre ayakta kalamayacaktır.
  4. İşinizin eğlenceli ve pozitif yanlarını keşfedin.
  5. Atik ve operasyon ile satış faaliyetleri arasında geçiş yapmaya her zaman hazır olun.
  6. Kazanmak için oynamak, günlük işin sıkıcılığını ortadan kaldırır. İşinizin rekabetçi yanlarını ilerleterek motivasyonunuzu koruyun.
  7. Çevrenizdeki kişiler sizin için ilham ve motivasyon kaynağı olsun.
  8. Uzun süreli başarı direkt olarak karaktere bağlıdır.
  9. Sizi üzse dahi doğruyu söyleyin. Dürüstlük başarı getirir. Müşteriyi elde tutma oranınızın yüksek olması sayesinde ödüllendirilirsiniz.
  10. Bugün satış yaptığınızda gelecek yıllarda bırakacağınız mirasınızın ne olacağını hayal edin.

 

Jeff Beals’in yazılarından alıntıdır.

Tags: