Doğru kurguya odaklanmak…

-Nasıl satışlarımı arttırırım ?

-Nasıl karlılığımı arttırırım ?

-Nasıl daha kaliteli ürünü , daha ucuza mal edebilirim ?

-Paramı daha az stoğa bağlayabilirim ? gibi sorular bir tüccarın zihninde devamlı gel- git yapan ve onu devamlı aktif tutan sorulardır.

Bir şirket yönetiyorsanız yada her hangi bir ürün için alım ( üretim yaptırıp ) , ürünü satmak istiyorsanız bu sorulara bir cevap aramanız her daim gerekecektir.

Karlılığı , Satışları arttırmak , kaliteli ürünleri pazarda daha ucuza nasıl temin etmek her tüccarın ana faaliyet alanıdır.

Ürünü ucuza mal ederken ilk öncelik aynı kaliteyi yakalamaktan vazgeçememek , kaliteden ödün verilmemesi anlamına geliyor.

Şirketlerin büyümelerini devam ettirebilmeleri için kalitelerini düşürmemeleri gerekir. Günümüzde çoğu firma ilk 3 adımı doğru planlamasına rağmen ,stok konusunda aynı özeni gösteremiyor. Doğru stok planları olmadığından stok planı yapmaması/ yapamaması sebebiyle iflasla karşı karşıya kalabiliyorlar.

Şirketler öncelikli olarak satışa odaklandıklarından, arka bahçeyi unutup , stok planlarını yapmadıklarından, satışlardan elde edecekleri karın çoğunu stoğa bağladıklarından Finansal sıkıntıyla karşı karşıya kalabiliyorlar.

Net Nihai Amacımız;

Doğru kurguya odaklanmak…