Alışılagelmiş şeyleri terk edin

Ne zamandan beri grubun parçası olmak için normal olmaya çalışıyorsunuz? En son ne zaman farklı bir şey yaptınız? Sıradanlık sizi rahatsız etmiyor mu? Şimdi sürüden ayrılma ve fark yaratma zamanı!

Bakış açınızı değiştirin

Olayları ve insanları değiştirmek yerine, bakış açınızı değiştirin. Olaylara birden fazla bakış açısıyla bakabilmek size esneklik ve yeni alternatifler kazandırır. Tek bir bakış açısı ise size sadece sıradanlık getirir. Sizi sınırlı düşünmeye ve sınırlı davranmaya iter. Unutmayın, bazen bir konunun çözümü, yalnızca olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

Sürüden ayrılın

Sizden beklenilen ezber davranışları unutun. Bunların dışına çıkın. Sıradan şeylerden uzaklaşın, sürüden ayrılın. Biliyoruz, kendinizi kalabalıktan uzak tutmak cesaret ister. Ama normal olmak sadece başarınızı baltalar. Normal olmak ortalama olmaktır. Ortalama olmayı bırakın, büyük olun!

Yaratıcı olun

Kolaycı olmayın, cesaretli olun. Yeni başlangıçlar yapmaktan, yeni fikirler üretmekten korkmayın. Aklınızı imkansıza açın ki gerçekleri daha iyi görebilin. Kimsenin görmediği koşulları görün, kimsenin çıkamadığı zor durumlardan kurtulun. Düşünün, üretin, bilgilenin. Sonra bırakın, içinizde sakladığınız o yaratıcı ruhunuz dışarı çıksın.

Değişimden korkmayın

Değişmeye açık olun ve değişime ayak uydurup gerekli uyum hamleleri yapın. Her şeyin değiştiğini ve bu değişimde var olabilmek için düşünemeniz ve öğrenmeniz gerektiğini unutmayın. Değişime karşı gelmeyin, direnmeyin, eskide kalmayın! 

Standartlardan kurtulun

Her gün yaptığınız standartlardan sıyrılın. Farklı şeyler yapmaya çalışın. Her gün işe aynı yoldan gitmeyi bırakın, farklı yollardan gitmeyi deneyin. Keşfedin! Farklı şeyler görmek ya da yapmak zihninizde yeni fikirler çağrıştıracaktır.

Hislerinize kulak verin

Hislerinize kulak vererek adım atın. Keşfetmek için heyecanlı olun. İçinizdeki sesi hiçbir zaman yabana atmayın. Fark yaratmak istiyorsanız, hislerinizi harekete geçirin! Bu ses bilinçaltınızın en doğru kararı vermesi için size seslenişidir. Ezber bozmak için ona ihtiyacınız var! 

kaynak

Tags: